February 14 Prep Basketball Scores - News, Weather and Sports for Lincoln, NE; KLKNTV.com

February 14 Prep Basketball Scores

Posted:

Posted By: Sports

sports@klkntv.com

^BOYS BASKETBALL=

Colome, S.D. 56, Cody-Kilgore 36

Doniphan-Trumbull 53, Loup City 51

Omaha Central 67, Omaha Bryan 36

Omaha North 58, Millard South 47

^GIRLS BASKETBALL=

Fremont 36, Lincoln North Star 27

Lincoln Southeast 74, Norfolk 28

Millard West 61, Omaha Marian 42

Omaha Central 86, Omaha Bryan 15

Omaha Duchesne Academy 63, Ralston 48

Omaha Gross Catholic 70, Schuyler 49

Omaha North 49, Millard South 32

^C1-1 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Louisville 48, Syracuse 45

^C1-2 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Lincoln Christian 55, Raymond Central 36

^C1-4 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Wahoo 33, Columbus Scotus 24

^C1-6 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Sandy Creek 52, Central City 26

^C1-7 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Winnebago 47, Wayne 39

^C1-8 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Norfolk Catholic 49, Pierce 47

^C1-9 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Kearney Catholic 72, Minden 48

^C1-10 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Ainsworth 51, O'Neill 36

^C1-11 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Gothenburg 45, Ogallala 27

^C2-2 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Sutherland 45, Freeman 27

^C2-3 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Yutan 55, Elmwood-Murdock 54, 2OT

^C2-4 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Aquinas 44, Shelby/Rising City 26

^C2-6 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Lutheran High Northeast 59, Elgin Public/Pope John 36

^C2-7 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Homer 61, Laurel-Concord 53

^C2-8 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Crofton 87, West Holt 29

^C2-9 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Hastings St. Cecilia 59, Blue Hill 24

^C2-10 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Wood River 48, Ravenna 43

^C2-12 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Bridgeport 37, Hemingford 34

^D1-1 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Friend 58, Diller-Odell 34

^D1-2 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Exeter/Milligan 43, Heartland 37, OT

^D1-3 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Silver Lake 49, Kenesaw 35

^D1-4 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Palmer 53, Cross County 45

^D1-5 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Howells/Dodge 58, Guardian Angels 51, OT

^D1-6 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Emerson-Hubbard 59, Randolph 57, OT

^D1-7 Subdistrict Tournament=

^Finals=

St. Mary's 73, Clearwater 26

^D1-8 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Ansley-Litchfield 55, Twin Loup 31

^D1-9 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Alma 52, Overton 40

^D2-2 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Deshler 39, Nebraska Lutheran 22

^D2-3 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Humphrey 51, Humphrey St. Francis 37

^D2-4 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Lindsay Holy Family 50, St. Edward 28

^D2-5 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Wynot 62, Bancroft-Rosalie 36

^D2-6 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Osmond 59, Ewing 49

^D2-7 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Giltner 50, Hampton 42

^D2-8 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Axtell 60, Amherst 55

^D2-9 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Brady 49, Eustis-Farnam 42

^D2-10 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Wauneta-Palisade 59, Wallace 30

^D2-11 Subdistrict Tournament=

^Finals=

Sandhills/Thedford 64, Mullen 52

Powered by WorldNow
All content © Copyright 2000 - 2014 WorldNow and KLKN. All Rights Reserved.
For more information on this site, please read our Privacy Policy and Terms of Service.